Powinieneś Wiedzieć Co Pic Zeby Schudnac?

To, co piją ludzie, może mieć znaczący wpływ na ich wagę i ogólny stan zdrowia. Wyposażeni we właściwą wiedzę ludzie, którzy chcą schudnąć, mogą wykorzystać to na swoją korzyść.

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), 71,6% osób w Stanach Zjednoczonych w wieku 20 lat lub starszych ma nadwagę lub otyłość. Jednak jeśli chodzi o utratę wagi, nie ma szybkich napraw.

Najczęściej utrata masy ciała polega na zmianie nawyków żywieniowych, alkoholowych i ćwiczeń fizycznych.

Zwiększenie dziennego poziomu aktywności i spożywanie odpowiednich ilości wysokiej jakości, bogatych w składniki odżywcze pokarmów może pomóc osobie schudnąć.

co pic zeby schudnac

Żaden konkretny napój nie prowadzi do utraty wagi, ale niektóre napoje mogą wspierać niezbędne zmiany stylu życia. co pic zeby schudnac

W tym artykule przyglądamy się napojom, które mogą pomóc ludziom schudnąć. Sprawdzamy również, jakich napojów unikać, i udzielamy innych wskazówek dotyczących odchudzania.

Napoje, które mogą sprzyjać odchudzaniu
Następujące napoje mogą pomóc w promowaniu odchudzania, jeśli dana osoba włączy je do zdrowej diety i planu aktywności:

woda

Woda jest jednym z najbardziej zdrowych napojów – nie zawiera kalorii, ułatwia procesy metaboliczne i fizjologiczne oraz pomaga w detoksykacji, a także wielu innych korzyściach.

Dla osób, które chcą kontrolować swoją wagę, wiele organizacji zdrowia, w tym CDC, zaleca albo wybór wody zamiast bardziej kalorycznych napojów, albo zwiększenie ogólnego zużycia wody.

Herbata

Naukowcy odkryli powiązania między regularnym spożywaniem zielonej i czarnej herbaty a zmniejszonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, niektórych nowotworów i cukrzycy.

Dodatkowe badania sugerują, że zielona herbata może pomóc ludziom schudnąć i powstrzymać ją z powodu dwóch kluczowych składników: kofeiny i związku o nazwie galusan epigalokatechiny.

Jednak przegląd wielu badań wykazał, że w większości przypadków utrata masy ciała wynikająca z zielonej herbaty nie była statystycznie znacząca. Kiedy zielona herbata miała znaczenie, związane z nią procedury były bardziej skomplikowane niż zwykłe picie herbaty.

Ocet jabłkowy

Wiele osób twierdzi, że ocet jabłkowy ma zalety zdrowotne, w tym pomaga w utracie wagi.

Jedno małe badanie wykazało, że uczestnicy diety o ograniczonej kaloryczności, którzy również przyjmowali ocet jabłkowy, doświadczyli większej utraty wagi i niższego poziomu cholesterolu niż inni, którzy przestrzegali diety.

Koktajle zastępujące posiłek

Dla osób, które chcą schudnąć, zastrzyk zastępujący posiłek może być przydatny, szczególnie gdy intensywny tryb życia oznacza, że ​​trudno jest znaleźć czas na zdrowe posiłki.

Idealne jest spożywanie zbilansowanego, bogatego w składniki odżywcze posiłku lub przekąski, ale koktajl zastępczy może być zdrowy i satysfakcjonujący. Wiele z tych koktajli zawiera szereg ważnych składników odżywczych, białka i błonnika, z mniejszą ilością kalorii niż przetworzona żywność.

Jednak nie wszystkie koktajle zastępujące posiłek są zdrowe. Ważne jest, aby pamiętać o składnikach i informacjach żywieniowych.

Jeśli ktoś chce wypróbować koktajle zastępujące posiłek, powinien koniecznie sprawdzić etykiety i unikać opcji zawierających niezdrowe składniki, takie jak dodane cukry, sztuczne słodziki i syropy kukurydziane.

Niektóre badania sugerują, że koktajle zastępujące posiłek mogą pomóc ludziom zacząć schudnąć lub utrzymać zdrową wagę.

W jednym z przeglądów badań z 2011 r. Stwierdzono, że wstrząsy mogą prowadzić do znacznej utraty wagi, podczas gdy inne badania w tej analizie nie przyniosły jednoznacznych wniosków.

Szejki białkowe

Koktajle proteinowe nie zawierają składników odżywczych w zrównoważonym posiłku ani niektórych koktajli zastępujących posiłek.

Jednak spożywanie dużej ilości białka może pomóc zmniejszyć głód i zachować uczucie sytości. W rezultacie osoba może spożywać mniej kalorii po shake’u białkowym, a to może pomóc w utracie wagi.

Należy jednak pamiętać, że koktajle proteinowe również zawierają kalorie. Podobnie jak w przypadku koktajli zastępujących posiłek, osoba powinna sprawdzić, czy nie zawiera niezdrowych składników w koktajlach proteinowych.

Dowiedz się więcej o koktajlu Choco Lite na odchudzanie tutaj.

Napoje zawierające imbir

Ludzie używają imbiru do poprawy zdrowia układu trawiennego od setek lat. Imbir ma właściwości przeciwzapalne i może być zdrowym dodatkiem do gorącej herbaty lub wody gazowanej.

Jednak niektóre napoje imbirowe zawierają cukier, który sprzyja zapaleniu i przybieraniu na wadze.

Jedno małe badanie wykazało, że picie napoju gorącej herbaty i proszku imbirowego zmniejszyło głód, zwiększyło uczucie sytości i zachęciło ciało do spalania kalorii.

Ponieważ w badaniu wzięło udział tylko 10 uczestników, potwierdzenie wyników będzie wymagało dalszych badań.

Woda gazowana

Woda gazowana lub gazowana może być dobrą alternatywą dla słodkich napojów gazowanych, takich jak napoje gazowane.

Gazowana woda może zachęcać ciało do pełnego sytości, co może prowadzić do spożycia mniejszej ilości kalorii.


także przeczytać jak schudnąć z brzucha